Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 066 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Dzieci Gwiazd

niedziela, 06 kwietnia 2008 19:28
Dlaczego dzieci gwiazd filmowych też często robią karierę aktorską? Czy talent dziedziczy się w genach? A może to kwestia znajomości rodziców, którzy po prostu wiedzą jak skutecznie wylansować swoje pociechy?

To pytanie stare jak… showbiznes. Historia filmu zna przypadki rodów aktorskich takich jak np. ród Barrymore’ów (Ethel and Lionel, John, John Drew; najmłodsza reprezentantka tej rodziny to oczywiście Drew),  Fondów (Henry, jego dzieci: Peter i Jane,  wnuczka: Bridget) czy Richardsonów (Natasha Richardson jest córką Tony’ego Richardsona i Vanessy Redgrave, siostrą Joely Richardson, siostrzenicą Lynn Redgrave i wnuczką Sir Michaela Redgrave).Jednak tylko niektórzy spośród wymienionych powyżej aktorek i aktorów stali się gwiazdami. Wynika z tego, że zawód dziedziczy się stosunkowo często, talent nieco rzadziej a uznania widzów rodzinie po prostu przekazać się nie da. Każdy musi o nie walczyć sam.  

Biografie sławnych gwiazd pełne są za to skarg na to, jak trudno dzieciom przebić się przez wizerunek sławnego ojca czy matki, udowodnić publiczności, że nie jest się jego czy jej kiepską kopią i że rola w filmie nie została „załatwiona po znajomości”. Dzieci sławnych rodziców skazane są na to, by znosić ciągłe porównania z nimi. Tak było z Lizą Minnelli (córką Judy Garland), Kate Hudson (córką Goldie Hawn), Michaelem Douglasem (synem Kirka) czy naszymi – Maciejem Stuhrem (synem Jerzego) i Marią Seweryn (córką Krystyny Jandy i Andrzeja Seweryna).Nie inaczej wyglądała historia Melanie Griffith, za rolę w „Pracującej dziewczynie” nominowanej w 1989 roku do Oscara. Zanim to jednak nastąpiło Melanie musiała pokonać mit swojej matki – Tippi Hedren, ulubionej blondynki Alfreda Hitchcocka, którą dobrze zapamiętaliśmy z głównej roli w „Ptakach”.Gdy wywoływały one na całym świecie falę panicznego lęku przed drapieżnymi mewami, rzucającymi się na ludzi, mała Melanie miała 6 lat. Nie przestraszyła się jednak ptaków, za to od razu zapragnęła być dorosła.
Gdy miała 14 lat, zakochała się w 22-letnim wówczas Donie Johnsonie, zamieszkała z nim (za zgodą matki!) i zaczęła pracować jako modelka. Zbyt wczesny debiut życiowy szybko zaowocował podatnością na wszystkie możliwe zagrożenia: alkohol, narkotyki, leki przeciwbólowe. Melanie była ambitna: nie dopuszczała do siebie myśli, że mogłaby czegoś nie zdobyć a potem nie daj Boże to utracić. A jednak traciła. Raz po raz. Mężczyzn, role, zawodową reputację i szacunek do siebie. Gdy wpadała w alkoholizm, odwracały się od niej wytwórnie filmowe i skreślano ją z listy aktorek pretendujących do ciekawych ról. Zapisała się więc do Anonimowych Alkoholików, odchudziła, pozbyła ostatniej porcji kokainy i… zdobyła serce Antoniego Banderasa, którego żoną została prawie dokładnie 12 lat temu. Dziś ma 50 lat i świadomość, że w swojej karierze nigdy nie korzystała z taryfy ulgowej.


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (25) | dodaj komentarz

wtorek, 16 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  316 349  

Kalendarz

« kwiecień »
pn wt śr cz pt sb nd
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

O mnie

Tomasz Raczek - krytyk filmowy, publicysta, wydawca oraz autor programów radiowych i telewizyjnych. Ukończył wydział wiedzy o teatrze w warszawskiej Akademii Teatralnej. Stworzył słynny duet z Zygmuntem Kałużyńskim znany z zażartych sporów o filmy prowadzonych zarówno w tv, jak i drukowanych w prasie i książkach. Laureat "Wiktora" oraz nagród za osiągnięcia w dziedzinie krytyki artystycznej (m.in. Nagrody im. Stanisława Wyspiańskiego).
Publikował na łamach "Rzeczpospolitej", "Polityki", "Teatru", "Kina", "The European", "The Montreal Gazette", "Wprost".
Jest autorem książek "Karuzela z idolami", "Pies na telewizję", "Karuzela z madonnami", "Karuzela z herosami" oraz napisanych wspólnie z Zygmuntem Kałużyńskim: "Perłowej ruletki", "Poławiaczy pereł", "Pereł do lamusa" i pięciotomowego leksykonu filmowego "Perły kina".+
Prowadzi własne wydawnictwo książkowe Latarnik, zajmujące się wydawaniem książek o mediach i pisanych przez ludzi mediów.
www.latarnik.com.pl

Zaproszenie

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Ring Medialny z udziałem Tomasza Raczka organizowany przez słuchaczy Podyplomowych Studiów Dziennikarstwa i PR na Uniwersytecie Wrocławskim, który odbędzie się 4 kwietnia 2009 o godz. 15:50 w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej (ul. Joliot Curie 15, Wrocław). „Ringi medialne” to cykl otwartych spotkań, które dają szansę studentom oraz wszystkim zainteresowanym na spotkanie ze znamienitymi gośćmi ze świata mediów, polityki i nauki. W poprzednich edycjach Ringów w narożniku zostali postawieni m.in. Monika Jaruzelska, Monika Luft, Janina Paradowska, Dariusz Doliński, Maciej Sowiński, Sławomir Piechota, Jarosław Duda, Piotr Pytlakowski. W tegorocznej edycji, oprócz Tomasza Raczka, odpierać ciosy będą: Łukasz Grass, Magdalena Środa, Tomasz Siekielski i Andrzej Morozowski. Organizacja Ringów, ich oprawy oraz promocji, za którą odpowiedzialni są Słuchacze Podyplomowych Studiów Dziennikarstwa i PR, jest jednocześnie szansą na realizację projektu dużego eventu i jednym z elementów wymaganych do otrzymania dyplomu.

Polecamy

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 316349

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Wizytówka


http://pu.i.wp.pl/?k=NDAxMTQ5NDAsNDkyODM4&f=Closeup.jpg

Lubię to